Aktualizacja: 09.05.2025 15:22 Publikacja: 15.04.2025 04:42
Foto: Adobe Stock
– Pokolenie Z to grupa cechująca się dużą elastycznością i gotowością do uczenia się, ale jednocześnie wysoką świadomością własnych potrzeb i oczekiwań wobec pracodawców oraz rynku pracy – podkreśla prof. Jacek Męcina z Uniwersytetu Warszawskiego, komentując wstępny raport z badań swojego zespołu i firmy SW Research dotyczący pokolenia Z na rynku pracy.
Kluczowe dane z raportu prof. Męcina zaprezentuje podczas debaty w drugim dniu Europejskiego Forum Nowych Idei rozpoczynającego się we wtorek w Warszawie. Tematyka wiosennej edycji EFNI organizowanej przez Konfederację Lewiatan koncentruje się na kwestiach związanych z rynkiem i przyszłością pracy. Ta przyszłość w dużej mierze będzie zależeć od pokolenia Z, czyli dzisiejszych 18–29 latków, którzy – jak wynika z badania prof. Męciny – mają wyraźnie sprecyzowane i konkretne oczekiwania wobec pracodawców. Część z nich weryfikuje je zresztą w praktyce, bo ponad dwie trzecie z 1080 badanych Zetek pracuje, przy czym 43 proc. z nich ma stałą pracę.
Nigdy jeszcze na światowych rynkach surowcowych nie było tyle zamieszania. Czy światowa wojna handlowa zmieni si...
Na kwietniowy spadek liczby ofert pracy na największych portalach rekrutacyjnych mogły wpłynąć zmiany w branżach...
Globalne firmy energetyczne wykorzystują elementy sztucznej inteligencji do automatyzacji, analizy i predykcji....
Systemy służące automatyzacji i technologie AI mogą znacząco usprawnić działanie poszczególnych sfer funkcjonowa...
Sezon dotacji dla firm zasilanych z Funduszy Europejskich rozkręca się niemrawo. Na horyzoncie połowa roku, a wi...
W debacie o rynku pracy nie można zapominać o człowieku. Ideałem dla większości pozostaje umowa o pracę, ale technologie i potrzeba elastyczności oferują nowe rozwiązania.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas